ATKV- redenaarskompetisie

Carla Fourie, gr. 9 het Vrydag by Hoërskool Menlopark aan die halfeindrondte van die ATKV- redenaarskompetisie deelgeneem.  Sy het na die nasionale finaal deurgedring as een van slegs twee sprekers uit  Gauteng-Noord. Die finaal vind by die ATKV-oord, Buffelspoort, op Vrydag, 15 Augustus 2014 plaas.

Landloop 2014

Ons landloopatlete het puik tydens die Gauteng-Noord ligabyeenkoms presteer wat op Saterdag, 3 Mei 2014 by TUT gehou is.  Atlete neem aan drie ligas deel. Daarna word ‘n AGN-span gekies  wat op 7 Junie 2014 aan die interprovinsiale byeenkoms deelneem. Met die junior dogterswedloop eindig Marné Mentz eerste, Sonica Bezuidenhout tweede en Chantelee Joubert derde. 

Oudleering – Letitia Saayman

photo

Letitia Saayman, ‘n oudleerling van Hoërskool Centurion hou ons skool se naam ook in die VS HOOG WAAR SY TANS IN Myrtle Beach by Coastal Carolina studeer.  Letitia het die afgelope naweek een van die hoogste sporttoekennings in Amerikaanse studentesport behaal, naamlik die “Triple Crown”.  Sy het in een seisoen al drie die “Big South

Sportprogramme

Hiermee die Dogtershokkieprogram teen Oos-Moot van Vrydag, 11 April 2014 14:00      O/15A            A-veld 14:30      O/14B            B-veld 15:00      O/16A            A-veld 15:15      O/15B            B-veld 16:00      Eerstes          A-veld 16:00     O/16B             B-veld 17:00     Tweedes         A-veld 16:45      O/14A            B-veld TUKS – Kwarteindfinaal by Hoërskool Kemptonpark op Saterdag, 12 April 2014 Rugbyprogram TYD        SPAN                                       VELD 08:00     O/16A

Netbal 2014

Mariska le Roux (O/19) en Michelle de Witt en Anke Notnagel (O/17) is deur na die volgende Gauteng proewe.  Baie geluk.

Atletiek 2014

Sewe van ons atlete het die afgelope naweek aan die Gautengkampioenskappe te L.C. de Villiers deelgeneem.  Marné Mentz het ‘n puik tweede plek in die 1500 m dogters O/19 gehaal en is vir die Gauteng-span na die SA skolekampioenskappe gekies.  Eerskomende naweek neem sestien van ons atlete aan die Gauteng-Noord- kampioenskappe deel ten einde vir

Perdry

Ainsley van der Walt en haar perd Blue Boy behaal die volgende prestasies: 60cm “Equitation” – derde plek 60cm “Ideal Time”-skouspring – eerste plek 60cm “Competition”-skouspring – vierde plek Leani Nel met haar perd Kiss and Tell behaal die volgende prestasies: 70cm “Ideal Time”-skouspring – sewentiende plek 70cm “Competition”-skouspring – sewentiende plek 70cm “Working Hunter”

Wintersportdrag

Rugby: Witbroek (geborduur) en koningsblou kouse Netbal:  Netbalrompie en atletiekhemp Hokkie (seuns) : Woeriekraaghemp; Woeriebroek en navyblou Woeriekouse Hokkie (meisies) : Woerie-atletiekfrokkie; Woerierompie en navyblou kouse Sportwinkel ure : Maandae tot Vrydae: 7:00 – 8:00                          Maandae tot Donderdae:  16:00 – 18:00 Kontakpersoon: Edith 0823089311                         Anton 0825721700

Woeries got Talent

_MG_5898sss

Afrikaansredenaars

Graad 8     Eerste – Eswé Bruwer Tweede – Corné Snyman     Derde – Erika Bos Graad 9 Eerste – Carla Fourie – Beste junior spreker Tweede – Sanchia Lewis     Derde – Janna Olivier Graad 10 Eerste – Germari Bos Tweede – Megan du Plessis Derde – Donovan Bronkhorst     Graad 11 Eerste – Stephanie

_____________________________