Sportprogramme

Hiermee die Dogtershokkieprogram teen Oos-Moot van Vrydag, 11 April 2014 14:00      O/15A            A-veld 14:30      O/14B            B-veld 15:00      O/16A            A-veld 15:15      O/15B            B-veld 16:00      Eerstes          A-veld 16:00     O/16B             B-veld 17:00     Tweedes         A-veld 16:45      O/14A            B-veld TUKS – Kwarteindfinaal by Hoërskool Kemptonpark op Saterdag, 12 April 2014 Rugbyprogram TYD        SPAN                                       VELD 08:00     O/16A

Netbal 2014

Mariska le Roux (O/19) en Michelle de Witt en Anke Notnagel (O/17) is deur na die volgende Gauteng proewe.  Baie geluk.

Atletiek 2014

Sewe van ons atlete het die afgelope naweek aan die Gautengkampioenskappe te L.C. de Villiers deelgeneem.  Marné Mentz het ‘n puik tweede plek in die 1500 m dogters O/19 gehaal en is vir die Gauteng-span na die SA skolekampioenskappe gekies.  Eerskomende naweek neem sestien van ons atlete aan die Gauteng-Noord- kampioenskappe deel ten einde vir

Perdry

Ainsley van der Walt en haar perd Blue Boy behaal die volgende prestasies: 60cm “Equitation” – derde plek 60cm “Ideal Time”-skouspring – eerste plek 60cm “Competition”-skouspring – vierde plek Leani Nel met haar perd Kiss and Tell behaal die volgende prestasies: 70cm “Ideal Time”-skouspring – sewentiende plek 70cm “Competition”-skouspring – sewentiende plek 70cm “Working Hunter”

Wintersportdrag

Rugby: Witbroek (geborduur) en koningsblou kouse Netbal:  Netbalrompie en atletiekhemp Hokkie (seuns) : Woeriekraaghemp; Woeriebroek en navyblou Woeriekouse Hokkie (meisies) : Woerie-atletiekfrokkie; Woerierompie en navyblou kouse Sportwinkel ure : Maandae tot Vrydae: 7:00 – 8:00                          Maandae tot Donderdae:  16:00 – 18:00 Kontakpersoon: Edith 0823089311                         Anton 0825721700

Woeries got Talent

_MG_5898sss

Landloop 2014

Marne Mentz

Marné Mentz het op Donderdag, 13 Februarie amptelik haar Nasionale kleure by ASA ontvang vir haar deelname aan die Afrika-kampioenskappe wat op 18 Maart in Uganda plaasvind. Marné Mentz 'n gr.12 -leerder van Hoërskool Centurion het op Donderdag, 13 Februarie amptelik haar Nasionale kleure by ASA ontvang vir haar deelname aan die Afrika-kampioenskappe wat op

Afrikaansredenaars

Graad 8     Eerste – Eswé Bruwer Tweede – Corné Snyman     Derde – Erika Bos Graad 9 Eerste – Carla Fourie – Beste junior spreker Tweede – Sanchia Lewis     Derde – Janna Olivier Graad 10 Eerste – Germari Bos Tweede – Megan du Plessis Derde – Donovan Bronkhorst     Graad 11 Eerste – Stephanie

Muurbal

Ons eie kranige muurbalspeelster, Shané Luyt, het vanaf 31 Januarie tot 2 Februarie 2014 aan die Noord-Transvaal Ope Muurbalkampioenskappe deelgeneem.  Sy het  lag-lag al haar kompetisies in die O/14-ouderdomsgroep voltooi en na die finaal deurgedring.  Hier het sy teen die Vrystaatse kampioen, Charlotta Loggenberg, in ‘n naelskraap wedstryd 3-2 verloor en dus tweede in die

Aksienetbal

Juandré Swiegelaar is vir die O/18 en O/21gemengde Gauteng-Noordspan gekies. Mariska le Roux is ook vir die O/21 Gauteng-Noord Vroue-aksienetbalspan gekies.

_____________________________